MANI PIRMSĀKUMI

Daudzpusīga muzikālā darbība Jāņa Ķirša personību veido jau kopš bērnības. Rīgas Doma kora skolas kordiriģentu klase un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija ar kompozīcijas padziļinātu apguvi veido pamatus muzikālām izpausmēm un neremdināmiem mākslinieciskiem meklējumiem.

Jau 16 gadu vecumā Jānis Ķirsis sāk savu muzikāli profesionālo ceļu kā vokālo ansambļu un koru mākslinieciskais vadītājs. Darbs ar bērniem kā komponistam gadu gaitā rezultējies vairāk kā 20 mūzikas albumos, mūziklos, teātra izrādēs jauniešiem, populārākie no tiem -  mūzikls “Klase” (2006) un “Makss un Morics” (2017).

Jānis Ķirsis pazīstams arī kā vokālās grupas FRAMEST dalībnieks un mākslinieciskais vadītājs, grupas aizsākumi meklējami 2006. gadā, vēl mācoties Rīgas Doma kora skolā. Arī Rīgas zelta koris ir Jāņa Ķirša lolojums - kopš 2013. gada viņš ir kora mākslinieciskais vadītājs.

DAIĻRADE

Komponista Jāņa Ķirša daiļradē iezīmējas gan nozīmīgi sasniegumi akadēmiskajā mūzikā , radot mūziku Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim, Liepājas simfoniskajam orķestrim, Latvijas Radio Bigbendam, Profesionālajam Pūtēju orķestrim “Rīga”, korim “Kamēr”, “Juventus” ,“Maska”, “Ave Sol”, akordeonistei Ksenijai Sidorovai, grupai Framest u.c., gan sasniegumi kā komponistam,  pianistam, dziedātājam un producentam estrādes mūzikā, strādājot kopā ar mūzikas apvienībām un māksliniekiem  Latvijā, piemēram, Raimondu Paulu, Imantu Kalniņu, Jāni Lūsēnu, Donu, Daumantu Kalniņu, Kasparu Zemīti, Kārli Lāci un daudziem citiem mūsdienu populārās mūzikas māksliniekiem.